Kiskunmajsa
A kiskunmajsai üdülőfalu, amely szinte az országban egyedülállóan csak az üdülők szolgálatában áll, valamint a fürdő az Alföldön, Bács-Kiskun megye középső részén, Kiskunfélegyházától 22 km-re délre, Kiskunhalas irányában található. Budapesttől valamivel több mint egy óra alatt elérhető, amely nagy része autópályán tehető meg.
Kiskunmajsa alapvetően mezővárosi berendezkedésében a 80-as években állt be egy korszakalkotó változás, amikor egy olajfúrás közben nem szénhidrogénre bukkantak, hanem az Alföld aranyára - a termálvízre. Már a kezdetek-kezdetén kimutatták, hogy a termálvíz gyógyhatással is rendelkezik. Így kezdődött minden. s a fejlesztések a mai napig is tartanak.
Kiskunmajsa egyik fő idegenforgalmi vonzereje a Jonathermál gyógy- és élményfürdő, mely 1984 óta üzemel. A fürdő lelke a föld mélyéről feltörő 72 fokos nátrium-hidrogénkarbonátos gyógyvíz, mely kiválóan alkalmas törések utáni rehabilitációra, nőgyógyászati panaszok kezelésére, mozgásszervi elváltozások és idűlt gyulladásos mozgásszervi megbetegedések kezelésére.
A csarnokban egy 36 és egy 38 fokos gyógymedence, egy 25 méteres úszómedence, szauna, hidegvizes mártózómedence és szolárium található. A 2001. májusában nyitott, 400 négyzetméteres vízfelszínnel rendelkező, részben fedett élménymedence dombcsúszdával, pezsgőágyakkal, vizes barlanggal, gejzírrel, buzgárokkal, dögönyözőkkel és masszírozókkal, vadvízfolyosóval, pezsgőfürdővel, sziklacsobogóval, vízgombával várja a szórakozni vágyó vendégeket (pénteken és szombaton éjszaka is). A szabadban gyógymedence, 75x100 méteres strandmedence és egy gyermekmedence, illetve csúszdapark található, amely 4 óriáscsúszdával, gyermekmedencékkel, új élményelemekkel áll a vendégek rendelkezésére.
2005. júliusa óta áll a fürdő közönségének rendelkezésére az 560 négyzetméter vízfelületű hullámmedence, amelyben 60-100 cm-es hullámokkal kelt valódi hullámélményt a fürdőzők részére. Az élménymedencékben különböző élményelemek biztosítanak további szórakozási lehetőségeket a fürdő vendégei számára.
A fürdőtől és az üdülőfalutól néhány km-re található valamivel több mint tizenkétezres település. Az alföldi településekre jellemző berendezkedési forma szépen fejlődött együtt a környező városokkal és lett európai kisváros. A helyi emberek vendégszeretete is közejátszik abban, hogy aki ide ellátogat jól és otthon érezhesse magát. Az évente megrendezésre kerülő rendezvények, fesztiválok csalogatják az érdeklődőket, a szórakozni vágyókat évről évre.
Kiskunmajsai Római Katolikus Templom: A városba látogatva feltétlen ajánljuk megtekintésre a központi téren álló templomot, melyet 1743-ban kezdtek építeni. Az első változat vesszőből font, sárral betapasztott, ideiglenes építmény volt. Az állandóra szánt épület terméskő alapú, téglából toronnyal ellátott kis templom, amelyet majd tíz évig építettek. Jelenlegi alapformáját 1809-ben érte el. A bővítést később barokk stílusban kivitelezték. A hossza 50 méter, szélessége 21 méter. 1835-ben a tornyot 42 méter magasságúra építették át. A jelenlegi orgonát 1908-ban építették be a helyére.
'56-os Múzeum: 1999. márciusában avatták fel Kiskunmajsán az ország első és mindmáig egyetlen ötvenhatos múzeumát. Az alapító: Pongrátz Gergely, aki saját erőből állított emléket 1956 hőseinek. A múzeum - a várostól mintegy 4 km-re - , a Szegedre vezető főút mellett, az egykori népiskola épületében kapott helyet. A kiállított relikviákat, dokumentumokat, képzőművészeti alkotásokat jórészt az egykori bajtársak ajánlották fel. A Hadtörténeti Múzeum révén korabeli arzenál is megtekinthető a Molotov-koktéltól a T-55-ös harckocsiig. Az '56-os múzeummal átellenben kápolna épült 1956 valamennyi áldozatának emlékére: Márványtábla örzi a bíróság által halálra itélt 338 kivégzett áldozat nevét. A Csete György Kossuth-díjas építész tervezte kápolna az első kegyhely, melyet az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére építettek. Felszentelését 2002. júniusának utolsó hétvégéjén, a magyar szabadság napján tartották.
Horgászat: A Kiskunmajsai Sporthorgász Egyesület 3 hektáros vízfelületű, 1,6 méter átlagmélységű gyönyörű természeti környezetben várja a horgászni vágyó vendégeket. A tó könnyen megközelíthető a várostól Kistelek irányában körülbelül 2 km-re.
Vadászat: A "HUNOR" Vadásztársaság kiskunmajsai külterületén, 6 ha területű lőterén szívesen lát minden lövészettel kapcsolatos érdeklődőt. A lőtér területén külön puska, pisztolypálya, trapp-pálya, korong-vadászpálya és egy teljesen automatizált skeet pálya található. Külön igény szerinti bejelentkezés alapján nyitvatartás. A koronglövészet szinte minden ága művelhető. Fegyvert a helyszínen is lehet bérelni. Szakemberek irányításával gyakorolhatók lövésszámok. Igény szerint apróvadas vadászatot is szervezünk.
Tenisz és squash: A város kertvárosi részében található a Zöld Paradicsom Szabadidő Központ, ahol egy minden igényt kielégítő squash pálya, valamint három salakos teniszpálya csábítja a mozogni vágyókat.
Lovaglási lehetőség: Ismerkedjenek meg a táj szépségével lóháton is. A lehetőséget az üdülőfaluval szemben található lovarda biztosítja, ahová kezdő és gyakorlott lovasokat is szeretettel várnak. Akinek kedve támad, az lovaskocsikázhat és akár baráti társasággal együtt túrázhat az alföldi buckák között. A fogatozás nagy hagyományokra tekint vissza Kiskunmajsán, évente több rangos versenynek is helyt ad a város, ahol az ország és a Dél-Alföld amatőr és profi hajtói mérik össze tudásukat.
Borkóstoló néptáncbemutatóval: Lovaskocsikázás egy hangulatos borospincébe, ahol a vendégek 4-5 tipikusan alföldi bort kóstolhatnak. A jó hangulatról a Mayossa-táncegyüttes gondoskodik egy kellemes vacsora mellett.
Club Alcatraz: Kiskunmajsán található a környék legnagyobb szabadtéri és fedett diszkója, a Club Alcatraz. Sztárvendégekkel, 3 tánctérrel, nosztalgia diszkóval vár mindenkit egész évben, szombatonként 22.00 - 5.00 óráig.
- A környező települések és látnivalók
Bugac: Bugac a 11.000 hektáros Kiskunsági Nemzeti Parkban található 20 km-re Kiskunmajsától. Homokdűnék, mocsaras területek, vadvirágokkal tarkított rét, nádasok és alkáli tavak teszik gazdaggá és színessé a tájképet. A magyar pásztorok legelőnek használták ezt az óriási sík területet. Megtalálható volt itt a szürkemarha, rackajuh, mangalica és a ménes. Mindezeket a nemes, ősi állatokat megtekinthetik a pusztába látogató vendégek, mely látogatás keretében egy pompás lovasbemutatóval szórakoztatják a bugaci pásztorok a vendégeket. A múzeumban megismerkedhetnek az ősi pásztorfoglalkozás eszközeivel, a pusztában élő emberek mindennapjaival.
Nemzeti Történelmi Emlékpark: Ópusztaszer: Ópusztaszeren olyan múzeumegyüttes épült, amely régészeti, történeti, művelődéstörténeti, képzőművészeti, természettudományos és néprajzi gyűjteményeit szórakozást szolgáló rendezvényekkel is kiegészíti. A hagyomány szerint a honfoglaló magyar törzsek itt osztották ki a törzsi szálláshelyeket, azaz itt volt az első országgyűlés. Ennek tiszteletére épült fel az emlékpark.
Állandó kiállítások: Feszty Árpád panorámaképe: A magyarok bejövetele, Promenád 1896, Szer monostora és kora, Romkert, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Az erdő és az ember, Világmagyarság hajléka.
Kiskunhalas: Csipkeház
Hajós: Pincefalu
Szeged: Vadaspark, füvészkert, Dóm tér, belváros.
Kecskemét: Tudomány és Technika Háza, Cifrapalota, Belváros.
Tourinform Iroda:
6120 Kiskunmajsa, Zárda út 2.